Aktuality, články, blog

stránka se připravuje

S.U.P.

Stand up paddling (zkráceně suping, sup) nebo taky paddleboarding, stand up paddle ... prostě pádlování ve stoje je poměrně nová a rychle se rozšiřující sportovní aktivita. Globální obliba tohoto sportu je ve velké míře způsobena jeho všestranností a variabilitou. Lze jej provozovat v podstatě kdekoliv, kde je voda. Stand Up Paddling propojuje dohromady více samostatných sportů jako surfing, fitness cvičení, vodácké sporty nebo třeba i jógu. SUP může být relaxace i adrenalin.

Velkým přínosem je fitness povaha tohoto sportu a rovnoměrné zatížení svalů. Současně jsou zapojovány ruce, horní část těla i nohy. Pádlování na prkně je jedna z nejlépe fungujících cross-trainingových aktivit a profesionální sportovci proto zařazují SUP do svých tréningových plánů. Výhodou je, že nepotřebujete žádné speciální dovednosti ani nemusíte být extra atleti. Jezdit můžou mladí i staří, začít lze prakticky v každém věku. Zkušenosti z jiných "boardových" sportů jsou sice výhodou, nikoli však nutností.

Představujeme rychlý a univerzální paddleboard pro dlouhé túry a rekreační závodění. Tento S.U.P. pevné sklolaminátové konstrukce je navržen pro skluz a stabilitu, je vhodný pro dlouhé túry na stojaté i zvlněné vodě, fitness pádlování a rekreační závodění.

  • kvalitní zpracování, 3 vrstvy sklolaminátu, zesílený nose a tail
  • pěnové jádro nízké hustoty (nízká hmotnost)
  • vrchní část pokrývá zapuštěná bambusová dýha vytvářející další kompozitní vrstvu
  • EVA deck s protiskluzovým vzorkem diamant
  • 2x madlo umístěné v těžišti prkna (zapuštěné i popruh)
  • guma pro přichycení zavazadel- zapuštěné poutko pro přichycení leashe
  • dodáván s 9ti palcovou ostruhou, US finbox
  • rozměry: délka 3,8 m; šířka 78 cm 


Yoga Sup 11ft

Typ univerzálního all-around paddleboardu pevné sklolaminátové konstrukce, který je navržený  pro cvičení jógy a fitness pádlování. Díky "hranatějšímu" tvaru poskytuje potřebnou stabilitu pro náročné cviky. Současně pevný plovák umožňuje rychlou jízdu a hodí se i pro delší projíždky. Navrchu je umístěn protiskluzový EVA200 deck (5mm) s minimálním dezénem pro příjemné cvičení jógy. Zapuštěné madlo v těžišti prkna pro přenášení a guma pro přichycení vybavení zaručuje komfortně strávený čas na vodě. Konstrukci tvoří dvě vrstvy sklolaminátu (160 g/m2), gelcoat, zesílený nose, tail, raily a pěnové jádro nízké hustoty zaručující nízkou hmotnost. Paddleboard má na délku 330 cm a je široký 82 cm.

 

Epoxy race SUP 12ft6

Rychlostní plovák sklolaminátové konstrukce představující entry level pro jezdce se závodními ambicemi. Vhodný také pro downwind jízdu na zvlněné vodě.

- kvalitní zpracování, 2 biaxiální vrstvy sklolaminátu, zesílené raily, lesklý hotcoat
- pěnové jádro nízké hustoty (nízká hmotnost)
- protiskluzový EVA deck
- madlo pro přenášení umístěné v těžišti prkna (zapuštěné i popruh)
- gumové lanko pro přichycení vybavení
- poutko pro přichycení leashe
- US finbox (dodáván včetně ploutvičky)
- rozměry: délka 3,75 m; šířka 78 cm
- váha plováku 12 kg