Proč jsem začal stavět prkna.

S výrobou paddleboardů jsem začal v roce 2011, ale už rok předtím jsem se snažil koupit kvalitní plovák. Nechtěl jsem Saturn, jeden z prvních nafukovacích paddleboardů u nás. Bylo možné koupit pár pevných plováků známých značek. Všechny se většinou vyráběly v jedné továrně Cobra společně s windsurfy. Během dekády se změnilo hodně věcí, ale stále se velká část nabízených pevných prknen ani nenachází v Česku.

Doba přála rozhodnutí postavit si první vlastní laminátový paddleboard. Rostoucí zájem o paddleboardy a poptávka v půjčovnách pak vedl ke stavbě dalších modelů. Věřím, že i v dnešní době nabídek marketu je stále prostor pro originalitu a ruční práci. Soustavné ladění designu výrobků,  vylepšování techniky laminace a zaměření se na poskytování individuálních služeb a nadstandardní servis je správnou cestou.

Požadavky na custom paddleboard jsou ve vztahu k úrovni a zaměření jezdců. Od toho se odvíjí design a použité materiály jako typ jádra, počet kompozitních vrstev, typ pryskyřice a plniva (skelná tkanina, uhlík, aramid, hybridní vlákno). Při výrobě mohou být použity originální komponenty (finbox a finy, deck, leashplug), ale i běžně dostupné materiály. Tvarování desky (blanku) je činnost, při které se vyplatí být pečlivý a opatrný. Jednou odstraněný materiál už nelze vrátit zpět a samotný laminát neskryje nedokonalosti. Jakmile začnete s laminací, je tvar zafixován. Laminace může být po vrstvách nebo naráz jako "upečení" sandwiche ve vakuu. Po každé fázi je potřeba výrobek očistit, přebrousit. Možnosti vlastního designu jsou široké, od pigmentace pryskyřice (jedna nebo více barev), řezané grafiky a loga, paintbrush nebo umístění tištěné grafiky.