Proč jsem začal stavět prkna.

S výrobou paddleboardů jsem začal v roce 2011, ale už rok předtím jsem se snažil koupit kvalitní plovák. Nechtěl jsem Saturn, jeden z prvních nafukovacích paddleboardů u nás. Bylo možné koupit pár pevných plováků známých značek. Všechny se většinou vyráběly v jedné továrně Cobra společně s windsurfy. Během dekády se změnilo hodně věcí, ale stále se velká část nabízených pevných prknen ani nenachází v Česku.

Doba přála rozhodnutí postavit si první vlastní laminátový paddleboard. Rostoucí zájem o paddleboardy a poptávka v půjčovnách pak vedl ke stavbě dalších modelů. Věřím, že i v dnešní době nabídek marketu je stále prostor pro originalitu a ruční práci. Protože neustálé vylepšování designu výrobků, techniky laminace a zaměření se na poskytování individuálních služeb a nadstandardní servis je správnou cestou.

Požadavky na custom paddleboard jsou ve vztahu k úrovni a zaměření jezdců. Od toho se odvíjí design a použité materiály jako typ jádra, počet kompozitních vrstev, typ pryskyřice a plniva (skelná tkanina, uhlík, aramid, hybridní vlákno). Při výrobě mohou být použity originální komponenty (finbox a finy, deck, leashplug), ale i běžně dostupné materiály. Tvarování desky (blanku) je činnost, při které se vyplatí být pečlivý a opatrný. Jednou odstraněný materiál už nelze vrátit zpět a samotný laminát neskryje nedokonalosti. Jakmile začnete s laminací, je tvar zafixován. Po každé vrstvě je třeba výrobek přebrousit a vyhladit. Možnosti vlastního designu jsou široké, od pigmentace pryskyřice (jedna nebo více barev), řezané grafiky a loga, paintbrush nebo umístění tištěné grafiky.